Yabancı Uyruklu Personel Çalıştırma İzni

Çalışma İzni Nedir?

Çalışma izni Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan yabancı uyruklu insanların yasa dışı çalışmalarını önlemek ve çalışma güvenliğini sağlamaktadır.  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafınca verilen çalışma izni her yabancı uyruklu işçiler izin zorunludur. İşverenlerin işçi alımında yabancı uyruklu işçi çalıştırma imkanının oluşturabilmesi için Yabancı işçi çalışma izni alması zorunludur. MİNAR Danışmanlık Yabancı çalışma iznini çıkarmak için danışmanlık ve hizmeti bire bir uygulamaktadır. Zaman kaybetmeden çalışma izni almak için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yabancı İşçi Çalışma İzni Neden Alınır?

Türkiye sınırları içerisinde çalışmak amacı ile bulunan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu olmayan tüm yabancılar için 4817 sayılı resmi kanun zorunluluğu nedeniyle çalışma izni alınmak zorundadır. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen ve denetlenmektedir. Yabancı Çalışma izni olmadan işyerinde yabancı işçi çalıştırmak suç teşkil etmektedir. Yapılan denetlemeler ile yakalandığınız takdirde yasalar gereği işçinin sınır dışı edilmesi ve işverene cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Yabancı Çalıştırma İzni Nasıl Alınır?

MİNAR Danışmanlık olarak, işyerinizde çalıştırmak istediğiniz yabancı uyruklu işçiler için siz değerli müşterilerimize çalışma izni almaktayız. Ofisimiz ile iletişime geçtiğiniz zaman müşteri temsilcilerimiz sizlere en iyi şekilde açıklamasını yapıp ve bütün şartlarıyla detaylı bilgilendirme yapmaktadır. Çalıştırma izni için uzman kadromuz sizlere yardımcı olmak için gerekli eğitim, kurslar sonucu uzmanlık belgeleri ve sertifikaları bulunmaktadır.

Yabancı İşçi Çalıştırma İzni Almanın Şartları Nelerdir?

Yabancının mesleği, Resmi kurum ve kuruluşlarca kayıtlı önceki bilgileri, İşverenlerin sağlanması gereken yasal şartlarının yeterli olması gerekiyor. MİNAR Danışmanlık ofisimizin Yabancı işçi çalışma izni alınmasını profesyonel ve kusursuz şekilde gerçekleştiriyor.

Çalışma İzni verilmesinde şu kriterler değerlendirmektedir;

  • İş Piyasasındaki durum incelenmektedir,
  • Yabancının eğitim durumu,
  • Yabancının güvenlik soruşturması,
  • Yabancının eğitim durumu,
  • Yabancının mensup ülkesi,
  • Çalışacağı iş yerinin ülke ekonomisine katkısı ve benzeri,

Gibi kriterler değerlendirilip ve Bakanlık uzmanlarınca değerlendirilmeye alınarak karar açıklanmaktadır. Kanun karmaşaları ile Yabancı işçi çalışma izni almak için zorlanıyorsanız MİNAR Danışmanlık firmamız çalışma izni için hem danışmanlık hem de uygulama hizmeti gerçekleştirmektedir.

MİNAR Danışmanlık ofisimiz ile iletişime geçebilir, Yabancı çalıştırma izni için talepte bulunabilirsiniz. Güven, memnuniyet odaklı çalışmakta olan firmamız sizlere uzman kadrosu ile profesyonel destek sağlamaktadır.  Sizlere bir telefon kadar yakın olan firmamızın müşteri temsilcileri telefon aramalarınızı bekliyor.